Pompy ciepła Olsztyn

Kolektory słoneczne/ podgrzewacze wody Olsztyn

Kolektory słoneczne Olsztyn

Montaż pompy ciepła

Nasza firma kompleksowo montuje pompy ciepła renomowanych niemieckich i szwedzkich marek: Stiebel Eltron, Viessmann, Vaillant, Nibe, Danffoss. Doradzamy w wyborze technologii i wykonujemy instalacje centralnego ogrzewania najlepiej współgrające z pompą ciepła. Kierujemy się optymalnymi rozwiązaniami, które sprawią że koszt pompy ciepła szybko się zwróci. Oferujemy konkurencyjne ceny począwszy od odwiertów po całe instalacje związane z instalacją pompy ciepła. Nasze usługi hydrauliczne związane z odwiertami oraz instalacjami pomp ciepła świadczymy na terenie Olsztyna i okolic. Zapraszamy do współpracy.

Jak działa pompa ciepła

Pompy ciepła są ekologicznym, oszczędnym i bezpiecznym sposobem ogrzewania. Zasada działania pompy ciepła jest bardzo prosta. Urządzenie te pobiera naturalne ciepło z ziemi, powietrza, wody, następnie sprężając zwiększa jego temperaturę i przekazuje do instalacji grzewczych. Można powiedzieć, że pompa ciepła zajmuje się w głównej mierze "transportowaniem ciepła" a nie ogrzewaniem. Dlatego też, mimo że zasilana jest energią elektryczną jest to najtańszy sposób ogrzewania naszego domu. Niezależnie od kaprysów pogody, zwłaszcza przedłużającej się zimy, pompa ciepła jest stabilnym układem grzewczym, a latem praktycznie niewyczerpalnym źródłem chłodu. Podłączając pompę ciepła do zbiornika na wodę użytkową (c.w.u.) w ten sam tani sposób możemy ją ogrzać. Urządzenie te jest całkowicie bezpieczne dla środowiska i naszego domu. Nie ma tu ryzyka związanego z wybuchem, czy ulatnianiem się czadu. Pompa ciepła podczas swojego działania nie produkuje dwutlenku węgla CO2 i nie posiada podłączenia do komina spalinowego.

Zasada działania pompy ciepła

Pompa ciepła

Gdzie zaoszczędzimy decydując się na ogrzewanie pompą ciepła

Przy budowie nowego domu zaprojektowana w nim instalacja pompy ciepła pozwoli nam zaoszczędzić na kilku rzeczach, które są niezbędne choćby przy kondensacyjnych piecach gazowych. Nie będziemy musieli ponosić kosztów z budową komina spalinowego wraz z wkładem kominowym pod piec kondensacyjny. Odejdą nam również koszty związane z projektem i wykonaniem przyłącza gazowego. Z racji tego, iż ogrzewanie oparte na pompie jest ogrzewaniem niskotemperaturowym możemy również zaoszczędzić na technologii rur. Kotłownia pod pompę ciepła nie musi być wykonywana z rur miedzianych jak to jest w przypadku kotłów na węgiel, ekogroszek czy pellet.

Odwierty pionowe

Zdecydowanie najlepszym źródłem zasilania pomp ciepła są właściwie dobrane odwierty pionowe. Są szczególnie dobrym rozwiązaniem, a w zasadzie koniecznym gdy działka, na której chcemy przeprowadzić inwestycję jest mała lub jest już zagospodarowana. Przy odwiertach ciepło pobierane jest z gruntu, lecz gdy po drodze trafią się podziemne źródła wody wpłyną one pozytywnie na sprawność pompy ciepła. Ilość odwiertów powiązana jest z zapotrzebowaniem na moc cieplną. Średnio trzeba przyjąć, że 1 metr bieżący odwiertu daje nam 0,055kW mocy cieplnej. Przy zapotrzebowaniu na 20 KW trzeba wykonać 360 m odwiertu. W takim przypadku nie jest robiony jeden odwiert, ale 3 po 120 m. Odległość między odwiertami nie powinna być mniejsza niż 7m. Zaletami takiego rozwiązania jest duża wydajność cieplna, ponieważ temperatura gruntu nie spada poniżej 2 stopni C. Sprawność układu grzewczego ocenia się na co najmniej 400%.

Zapraszamy do zapoznania się z tematami:


KONTAKT