Centralne odkurzacze Olsztyn

Kolektory słoneczne/ podgrzewacze wody Olsztyn

Kolektory słoneczne Olsztyn

Systemy centralnego odkurzacza

Budując czy remontujac dom warto zastanowić się nad poprawieniem komfortu jego użytkowania. Centralny odkurzacz jest świetnym rozwiązaniem dla ludzi ceniących sobie czystość, ciszę, wygodę oraz dobry mikroklimat w domu.
Instalatorstwo Sanitarne i C.O. zajmuje się projektowaniem i montażem systemów centralnego odkurzacza dla domów, a także firm, hoteli i innych jednostek przemysłowych. Doradzamy w doborze odpowiedniego sprzętu i materiałów spośród kilku producentów. Również w tym przypadku w celu optymalnego zaprojektowania i wykonania instalacji warto skontaktować się z nami przed wykonaniem jakichkolwiek instalacji w nowym lub remontowanym budynku. Znacznie trudniej wykonuje się montaż systemu centralnego odkurzacza w budynkach, których remnont lub budowa jest już zakończona.
Zapraszamy do współpracy.

Jak działa centralny odkurzacz?

System centralnego odkurzacza to instalacja składająca się z jednostki centralnej, rur ssących ukrytych w ścianach i podłogach oraz gniazd ssących. Do gniazd na czas sprzątania wpina się rurę ssącą zakończoną końcówką czyszczącą. Urządzenie włącza się automatycznie po wpięciu rury lub też można go włączać za pomocą przycisku na rączce węża lub nawet pilotem. Po zakończeniu odkurzania rurę wypinamy z gniazda i urządzenie samoczynnie się wyłącza.

Centralny odkurzacz- szufelka

Automatyczna szufelka- szczelinowa końcówka do montażu tuż nad podłogą. Jednostka centralna uruchomiona nożnym przyciskiem znajdującym się przy szczelinie zasysa przez nią śmieci podmiecione zwykłą szczotką- okruchy, resztki jedzenia, piasek itp. Szufelka może być zamontowana w cokole szafki lub w ścianie. Śmieci powstałe w kuchni podczas gotowania lub piasek z butów przy drzwiach wejściowych do domu wystarczy zamieść do automatycznej szufelki.

Centralny odkurzacz- gniazdka

Duży wybór gniazd ssących, aby zaspokoić Twoje wymagania.Aby pokazać zalety centralnego odkurzacza spróbujemy porównać jego użytkowanie do tradycyjnego odkurzania.

Dlaczego centralny odkurzacz, a nie tradycyjny?

Centralny odkurzacz- zestaw do sprzątania

Sam początek procesu odkurzania związany z wyciągnięciem i złożeniem akcesorii centralnego odkurzacza zdaje się dużo szybszy i lżejszy. Nie musisz wyciągać tradycyjnego ciężkiego odkurzacza, schylać się aby go postawić, po czym ponownie schylać się aby podłączyć do niego rurę. Wystarczy, że weźmiesz z wieszaka lekki wąż z podłączoną już rurą i przystawką ssącą, podłączysz go do gniazdka i od razu możesz zacząć odkurzanie. Wąż jest lekki i wytrzymały, a za razem wystarczająco długi, aby swobodnie odkurzać nawet do 90 m2 powierzchni bez zmiany gnizadka i bez dodatkowych kabli. W standardowych odkurzaczach przy takiej powierzchni trzeba w tą i spowrotem spacerowac w celu zmiany gniazdka prądowego, a ciągając za sobą odkurzacz bardzo łatwo uszkodzić ściany w mieszkaniu. Odkurzanie schodów odbywa się sprawnie i szybko, gdyż nie musisz dźwigać ze sobą odkurzacza i przestawiać go ze schodka na schodek. Nie musisz go też przenosić do sprzątania wyższych pięter swojego domu i znosić go po wszystkim spowrotem do schowka. Sprzątanie staje się przyjemniejsze, a w przypadku kobiet w ciąży i małych dzieci bardziej bezpieczne!!! Czy jesteś w stanie przypomnieć sobie zapach jaki wydostawał się z odkurzacza podczas Twojego sprzątania lub zapach w mieszkaniu Twoich znajomych, którzy mają psa? Obrzydliwe, prawda? Z racji tego, że wydmuch centralnego odkurzacza odoprowadzany jest na zewnątrz budynku, w domu nie ma żadnych brzydkich zapachów ani krążących w powietrzu groźnych alergenów, które powstają przy używaniu tradycyjnych odkurzaczy. Jest to niezwykle ważne dla zdrowia i komfortu Twojej rodziny, a w przypadku alergików niezbędne rozwiązanie. Ogromnym plusem centralnego odkurzacza jest również to, iż możesz odkurzać kiedy chcesz nikomu przy tym nie przeszkadzając. Nie będzie już w Twoim domu nerwowych sytuacji, kiedy członek Twojej rodziny krzyczy, że ogląda telewizor, że boli go głowa, lub rozmawia przez telefon. Jednostka ssącą centralnego odkurzacza montowana jest najczęściej w piwnicy lub garażu, przez co odkurzanie w części mieszkalnej jest ciche i nie powinno nikomu przeszkadzać. Możesz w tym czasie słuchać muzyki, śpiewać, lub robić te wszystkie rzeczy wraz z odkurzaniem jednocześnie. Sprzątanie staje się dla Ciebie przyjemniejsze.

Zalety centralnego odkurzacza:

Zapraszamy do zapoznania się z tematami:


KONTAKT